yapi@dedagrup.com
0 850 888 33 32 – 0 (532) 241 14 56 - 0 (532) 500 20 00

Hakkımızda

30 Yıllık Tecrübe

Vizyonumuz
Deda ailesi olarak yüklendiğimiz sorumluluğun farkındayız. Hedefimiz; içinde yer aldığımız sektörlerde kalitemizle ön plana çıkarak en iyi olabilmek, ülkemiz için en yüksek toplumsal ve ekonomik değeri yaratabilmektir.

Misyonumuz
30 yılı aşkın süredir edindiğimiz iş tecrübesinin doğruladığı ilkelerle oluşturduğumuz sağlam yapıyı, geleneklere bağlı, aynı zamanda yenilik ve gelişmelere açık olarak gelecek kuşaklara taşımak, toplumdan ve çalışanlarımızdan aldığımız güçle en iyi şekilde mal ve hizmet üretmektir.

Küçük Bir Dükkanda
İş Hayatına Merhaba…

Çalışmak ve kazanmak… Önündeki tek seçenekti. O da öyle yaptı. Çınar’da 15 m²’lik bir dükkanda başladı çalışmaya. Deri mont dikti, sattı. “Bu kadarı yeter” demek yerine daha çok çalıştı, kazancını yatırıma dönüştürdü. Deda Deri Giyim’i kurup, ihracat kervanına katıldı.

Küçük bir atölyede başlayan iş hayatında tırnaklarıyla kazıya kazıya yükselen işadamı Abdullah Deda, kazancını yatırıma dönüştürdü ve bugün beş farklı sektörde faaliyet gösteriyor. Bugüne gelişini ise “Çok çalıştık, Allah “yürü ya kulum” dedi, “yürüdük” diye özetledi başarılı işadamı.

İhracatla birlikte küçük atölye siparişlere yetmiyordu

İhracatla birlikte iş hacmi büyüdü. Küçük atölyeyle siparişleri karşılamak mümkün değildi. “Ne yapalım?” dedik ve Çallıyız ya, Çal yoluna bu tesisi kurduk. Geldiğimizde burası dağlık bir alandı. Yeri satın aldığımızda “Sen deli misin, şehir merkezi dururken oraya gidilir mi” diyenler çıktı. “Gidilir” dedik, kolları sıvadık. Üretim ve satış için hazırlanan projeyle inşaatı başlattık. Sonra Deda Deri Giyim ile yola koyulduk. O gündür bugündür üretiyoruz. Deriyi hiç bırakmadık. Haaa deri çok mu iyi? Hayır! Türkiye’de deri sektörü bitti. Çok ağır. Ama nankörlük yapmadım deriye. Çünkü mayayı deride tuttum. Ekmeği deride buldum. Onun için de deriye devam ediyorum.

Abdullah DEDA
Yön. Kur. Bşk.

Bir ile Başladı 7 Salon Oldu

“İnsanları deri giyime nasıl çekeriz” diye kendi kendimize sorduk. Düğün salonu aklımıza geldi. “Gerekirse salon ücreti almadan düğün yaptırırız” düşüncesinden yola çıktık.

Önce bir salon vardı. Halkımız teveccüh gösterdi. Dostlarımızdan Allah razı olsun; “Burada düğün salonu olmaz” demediler. Gelip burada düğünlerini yapmaya başladılar. Burada düğün yapan her dostumuzu ortağımız olarak düşündük. Geldi düğüne para verdiler, biz büyüdük. Geldi deriye para verdiler, biz büyüdük. Düğün yapanların, alışveriş yapanların önünde saygıyla eğildik. Mesaim sabah 08.00, gece 01.00. ve bir salonla başladık, şimdi yedi salonumuz var.

Adalet Ve Üçler’de Yeni Projeler

İnşaat projelerimiz Pınarkent ile sınırlı değil kent merkezinde de uygulamalarınız var.

İmar İskan Evleri var, adliye yakınında. 7-8 aydır oradaki mülk
sahipleriyle görüşüyoruz, akraba gibi olduk hepsiyle. “Yaparsa Deda
Yapar” sloganıyla kolları sıvadık. Görüşmelerimiz devam ediyor.
Bir başka projemiz Üçler tarafında olacak. Bununla ilgili olarak yakında
kamuoyuna bilgilendirmede bulunacağız. 200 küsur dairelik bir proje bu.